Krosno tkackie Flex 30 cm Lojan

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: TK KF01
  • Producent: LOJAN
  • Dostępność: Jest  (17 szt.)
  • szt.
  • 1 020,00 zł

Krosno Flex to idealny wybór dla tych, którzy szukają elastycznego rozwiązania – zarówno do tkania prostych prac na sztywnym grzebieniu, jak i jako baza pod przyszłą rozbudowę do bardziej zaawansowanego krosna wielonicielnicowego. Krosno dostępne jest w dwóch szerokościach: 30 cm i 50 cm.

Poznaj szczegóły krosna o szerkości 30 cm.

Nowoczesne, kompaktowe krosno Lojan Flex 30 cm jest świetną alternatywą dla dużych poziomych krosien. Holenderska marka Lojan stworzona została przez Jana Louëta i jego córkę Loes. Ich wieloletnie doświadczenie i pasja zaowocowały nowoczesnym narzędziem, w oszczędnym stylu, zapewniającym ogromną funkcjonalność, bazującą na tradycyjnych i sprawdzonych rozwiązaniach technicznych.

W zestawie znajduje się standardowy grzebień o długości 30 cm i gęstości 30/10 (30 nici na 10 centymetrów), wykonany w modułowej formie segmentów. Grzebień pełni równocześnie funkcję płochy i nicielnic, pozwalając wykonać splot płócienny. Osnowę można przygotować bezpośrednio na krośnie za pomocą specjalnego kołka z klamrą mocującą (tzw. snucie bezpośrednie / na kołku).

Krosno jest proste i wygodne w obsłudze, można je łatwo przenosić. Krosno można postawić na stole, oprzeć o stół i nogi, montując dwie podpórki (tkamy wtedy pod kątem) lub dokupić specjalny, bardzo wygodny, stabilny stojak, który umożliwia ustawienie krosna na odpowiedniej wysokości i pod odpowiednim kątem. Składane wsporniki grzebienia – ułatwiają transport i przechowywanie. 


Atuty:

➡ Modułowa budowa grzebienia umożliwia dowolne wyjmowanie i łączenie pojedynczych elementów, dzięki czemu można po dokupieniu dodatkowych elementów, zmienić gęstość grzebienia lub stworzyć grzebień o różnej gęstości (dla przędz o różnej grubości w jednym projekcie). Dostępne są segmenty o gęstościach od 10/10 do 60/10 (od 2,5 do 15 nici na cm).

➡ Można dokupić dodatkową ramkę grzebienia i segmenty, by tkać z dwiema nicielnicami, tworząc np. sploty skośne, jodełki, diamenty.


Zawartość zestawu:

Krosno Flex dostarczane jest w postaci zestawu do samodzielnego złożenia (surowe drewno – możliwość samodzielnego wykończenia). W komplecie znajdują się:

  • Rama główna

  • Grzebień 30 cm (30/10)

  • 2 czółenka płaskie

  • Haczyk do przewlekania osnowy

  • Pręty i sznurki do mocowania osnowy

  • Kartonowe paski dystansowe

  • Kołek osnowowy z klamrą mocującą do stołu

  • Dwie podpórki do oparcia o stół
  • Instrukcje montażu i tkania + narzędzia montażowe

Dane techniczne:

Wymiary (szer. x gł. x wys.): 47 x 62 x 27 cm

Waga: 3,7 kg

Materiał: lite drewno bukowe i sklejka bukowa, elementy plastikowe

Wykończenie: naturalne


Dodatkowe akcesoria (opcjonalne)


Flex – krosno, które rośnie razem z Tobą – od prostych tkanin po zaawansowane projekty wielonicielnicowe!

Informacje o bezpieczeństwie produktu Informacje o producencie



Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.