Kołowrotek SYMFONIA

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: PK 004
  • Producent: KROMSKI
  • Dostępność: Jest  (10 szt.)
  • szt.
  • 3 349,00 zł

Piękny kołowrotek typu saksońskiego z podwójnym sznurkiem i podwójnym pedałkiem. Posiada duże koło i zróżnicowane przełożenia (nawet 20:1).
Ten kołowrotek posiada możliwości, które zadowolą zarówno początkujących, jak i bardzo zaawansowanych w sztuce przędzenia.
Symfonia-pełna-instrukcja-smarowania
Kromski Symfonia to celebracja tradycji, która płynni łączy się z nowoczesnością – to prawdziwa dama, która wymaga odpowiedniej oprawy, by zaprezentować w pełni swe wdzięki. To największy tego typu kołowrotek w ofercie firmy, z kołem zamachowym o średnicy aż 60 centymetrów oraz całkowitej długości 110 centymetrów Symfonia z pewnością będzie zwracać uwagę we wnętrzu i pozwoli nadać pomieszczeniu urok znany z dawnych dni. Mimo swojego rozmiaru waga kołowrotka to niecałe 7 kg, można więc go swobodnie przesuwać i przenosić.

Kołowrotek Kromski Symfonia napędzany jest podwójnym pedałkiem – w zależności od upodobań prządki może pracować z podwójnym sznurkiem (tradycyjne rozwiązanie) lub z pojedynczym napędem i hamulcem szkockim (bardziej nowoczesne i łatwiejsze w regulacji rozwiązanie). Możliwości kołowrotka mogą być znacząco rozszerzone dzięki dostępności skrzydełka oraz szpul Jumbo o pojemności maksymalnej około 250 gram oraz dodatkowych kółeczek – szybkiego i wolnego, które pozwalają modyfikować przełożenia dla uzyskania optymalnych parametrów prędkości pedałowania i skrętu przędzionych włókien. Szpula Jumbo posiada także wlot o większej średnicy, nadaje się więc nie tylko do dublowania włóczki w celu uzyskania większych motków bez konieczności łączenia nici w późniejszych projektach, sprawdzi się również doskonale przy tworzeniu włóczek bardzo grubych  oraz artystycznych.

W skład zestawu w tym wypadku wchodzi także osobny, ozdobny szpularz (Leniwa Kaśka) o pięknym łukowym kształcie mieszczący maksymalnie 3 pełnowymiarowe szpule, który pozwala na regulację naprężenia nici podczas pracy.

Zestaw zawiera :
Łukowy, ozdobny szpularz na 3 szpule
2 standardowe szpulki (o pojemności 120 g każda)
Haczyk do nawlekania
Olej do oliwienia w specjalnym pojemniku

Dane techniczne:
średnica koła 60 cm
srednica wlotu wełny 10mm
przełożenia: 7,5:1, 10, 16 i 20 do 1
plastikowe tulejki na szpulkach
mosiężne tulejki na kole, pedałku i pachołku
skórzane zawieszenie skrzydełka
zawiera haczyk i osobną "Leniwą Kaśkę" z regulacją naciągu
3 duże szpulki w komplecie: pełna szpulka 120g wełny
można prząść na pojedynczym sznurku ("Scotch tension")
olej do smarowania ze specjalnym dozownikiem
waga 7 kg
wykonany z drewna olchowego i brzozowego

Dostępne rodzaje wykończenia:
- surowe drewno
- przezroczysty lakier
- lakier w kolorze orzecha
- lakier w kolorze mahoniu

Czas oczekiwania: do 2 tygodni