Różowy

  • Obserwuj produkt:
  • Добавить рецензию:
  • Код: JQ 608
  • Производитель: JACQUARD
  • Наличие: Jest  (4 szt.)
  • szt.
  • 26.10 zł

Wyjątkowe barwniki kwasowe amerykańskiej firmy Jacquard, o szerokiej palecie kolorów są barwnikami skoncentrowanymi, w formie proszkowej, rozpuszczalnymi w ciepłej wodzie, przeznaczonymi do włókien proteinowych (wełna, alpaka, kaszmir, futro, jedwab oraz niektóre nylony). 

Dzięki nim uzyskasz jednolity, czysty kolor na swojej pracy, co jest sporym wyzwaniem w sztuce barwienia. Kolory są piękne, klarowne i soczyste, gotowe do zabawy w barwienie. Łatwo się mieszają (można tworzyć swoje kolory i odcienie) i dają fantazyjne efekty (np. przechodzenie kolorów, tie dye). Nie obawiaj się nazwy kwasowe, gdyż jedyny użyty tu kwas to biały ocet (kwas octowy), który dodaje się do kąpieli barwiącej.

Różnorodne efekty w barwieniu uzyskujemy poprzez zastosowanie odpowiedniej temperatury, czasu i ilości barwnika oraz sposobu aplikowania barwnika na surowiec. Barwniki utrwala się poprzez kąpiel wodną lub parę (możliwość stosowania ich w garnku z wodą, parowniku, kuchence μmrofalowej, piekarniku). Barwniki można używać również do farbowania w pralce, ale nie dotyczy do wełny, gdyż istnieje możliwość jej sfilcowania.

Barwniki aplikować można poprzez całkowite zanużenie w wodzie (wcześniej surowiec zmoczony, a barwnik rozmieszany w wodzie), częściowe polanie surowca barwnikami (niewielka ilość wody), aplikowanie łyżeczką lub pipetą, związywanie i częściowe zakrywanie jak w technice tie dye (shibori). Dodatkowo barwiąc odzież możesz tymi barwnikami jak farbami malować lub drukować, używając potem pary do ich utrwalenia.

Surowce do barwienia: czesanka wełniana, przędza wełniana, tkanina wełniana, loki wełniane, filc igłowy, czesanka jedwabna, tkanina jedwabna, chusteczki jedwabne, kokony jedwabnika, inne wełny: alpaka, kaszmir, skóry i futerka zwierząt futerkowych, niektóre nylony.

Ilość w opakowaniu (słoiczek): 14 g
Wydajność: 14 g (½ oz) barwnika na ok. 0,9 kg (2lb) surowca

Instrukcja na opakowaniu:
Kuchenka – do małej ilości przędzy lub innych produktów barwionych. Zawartość opakowania może pofarbować około 0,9 kg (2 lbs) surowca proteinowego. Konieczne jest wcześniejsze upranie lub namoczenie surowca. Wlej do garnka około 9 litrów wody (2 gal) na około 450 gram (1lb) surowca. Rozmieszaj barwnik w ciepłej wodzie w słoiku. Dodaj około ¼ szklanki octu. Wlej do garnka. Podgrzej niemal do wrzenia. Dodaj surowiec. Utrzymuj na małym ogniu przez około 30 min. Pozostaw do wystygnięcia. Przepłucz w letniej wodzie.
Pralka – nastaw na wysoką temepraturę i najniższe obroty. Dodaj barwnik i wymieszaj dobrze. Dodaj surowiec oraz ¼ szklanki octu. Uruchom pralke na cały cykl.

Instrukcje różnego zastosowania barwnika Jacquard Acid Dye:
http://www.jacquardproducts.com/assets/jacquard-site/product-pages/dyes/acid/Acid%20Dye%20Instructions.pdf

Inspiracje – www producenta:
www.jacquardproducts.com/inspiration

Staraj się używać oddzielnych pojemników i łyżeczek, od tych, których używać w kuchni do jedzenia. Unikaj kontaktu barwnika z oczami. Wskazane jest zakładanie do barwienia rękawiczek gumowych oraz maseczki. Unikaj wdychania barwnika przy aplikowaniu i barwieniu. Dzieci mogą używać barwnika tylko pod kontrolą dorosłych.