FESTIWAL PRZEDMIOTÓW ARTYSTYCZNYCH POZNAŃ 2013

Zapraszamy na Festiwal Przedmitów Artystycznych w Poznaniu, gdzie HOBBY-WEŁNA będzie miało stoisko z wełną, akcesoriami do filcowania, szalami jedwabnymi, kołowrotkami, wrzecionami i akcesoriami do przędzenia, krosnami i akcesoriami tkackimi. 

Pojawią się też nowe wyroby filcowe Agnieszki Jackowiak - seria romantic, modern  logotypus dopasowanych etui na laptopy i tablety.
 
Zapraszamy również na bezpłatne pokazy rękodzieła wełnianego:
 
POKAZ TKACTWA NA KROŚNIE
8.12 godz. 11.00, 9. 12 godz. 11.00
Pokaz techniki tkania na krośnie typu rigid heddle (o sztywnym grzebieniu), czyli hobbystycznym krośnie o profesjonalnych możliwościach. Przedstawienie konstrukcji krosna i zasad przygotowania osnowy wełnianej. Wykonanie tkaniny o kraciastym wzorze. Zapraszamy na pokaz osoby, które pracują z młodzieżą, chcą postawić swoje pierwsze kroki w tkaniu i zapoznać się z domowym wykonywaniem własnych tkanin.

POKAZ TKACTWA NA BARDKU
8. 12 godz. 13.00, 9. 12 godz. 13.00
Pokaz techniki tkania na bardku czyli prostym narzędziu tkackim służącym do wytworzenia pasków, tasiemek, krajek. Kolorowe nitki osnowy wraz z wątkiem utworzą paski z drobnymi wzorkami, tylko dzięki odpowiedniemu umieszczeniu osnowy w bardku i odpowiednim jej podnoszeniu. Zapraszamy na pokaz osoby, które chcą skosztować tkactwa w prostej formie, wykorzystać bardko do pracy z dziećmi i pracy edukacyjnej.

POKAZ PRZĘDZENIA NA KOŁOWROTKU I WRZECIONIE
8.12 godz. 16.00, 9. 12 godz. 16.00
Przędzenie wełny na kołowrotku i wrzecionie to dawna technika przygotowywania nitek do tkania i robótek na drutach. Przedstawiona zostanie na nowoczesnych kołowrotkach i prostym narzędziu, jakim jest wrzeciono. Zapraszamy na pokaz osoby, które są ciekawe jak to nasze babki robiły i jak można współcześnie używać przędzenia w pracy edukacyjnej i artystycznej z młodzieżą i dorosłymi, oraz tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jak swoje wyroby na drutach czy na krosnach wykonać samodzielnie "od początku do końca", samemu dobierać jakość wełny, skręt, melanże, dodatki. 

Prowadzenie i koordynacja: Agnieszka Jackowiak (tel. 604592367)
Udział w pokazach bezpłatny

Stoisko nr 102, pawilon 7 A 
 
Informacje organizacyjne, godziny otwarcie, bilety: http://festiwal.mtp.pl