DZIEŃ TKACZKI 2013

 
Pracownia HOBBY-WEŁNA zaprasza na wspólne spędzenie DNIA TKACZKI

5 października
2013, godz. 10.00 - 14.00
 
Rozstawimy nasze krosna, bardka i inne tkackie przyrządy i będziemy tkać. Będzie wiejskie stare krosno, ale i nowoczesne warsztaty Harfa. Będą krosienka dla dzieci i bardka dla tych, którzy kolorowe nitki osnowy zamienią w krajki. Będzie można również zapoznać się z procesem przygotowanie wełny (gręplowanie) i przędzeniem na wrzecionie i kołowrotku. 

Będzie można zobaczyć autorskie prace przybyłych tkaczek (piękne szaliczki, obrusy, dywaniki, rekonstrukcje tkanin średniowiecznych) tkane na współczesnych krosnach oraz tkaniny ludowe z Polski, Rumunii, Huculszczyzny.
 
Zachęcamy tkaczki i tkaczy do przyniesienia swoich prac i narzędzi. Chcących popróbować swoich sił w tkaniu zachęcamy do przyniesienia włóczek, grubszych nitek.

Będzie można poznać osoby prowadzące w naszej Pracowni warsztaty tkackie i dziewiarskie.

Tych, którzy złapali tkackiego bakcyla zapraszamy na profesjonalne warsztaty POSTAW SWOJE PIERWSZE KROKI W TKANIU, prowadzone przez Alicję Tyburską, które odbędą się 16, 17 listopada ( (więcej informacji: http://www.hobby-welna.sote.pl/webpage/warsztaty-tkackie.htmloraz na warsztaty TKANIA NA TABLICZKACH DLA POCZĄTKUJĄCYCH, prowadzone przez Agnieszkę Dobrzycką i Kamilę Charzyńską, które odbędą się 26 października (Więcej informacji: http://www.hobby-welna.sote.pl/webpage/krajki-na-bardkach.html).

Miejsce: Pracownia HOBBY-WEŁNA, Poznań, ul. M. Kasprzaka 42 (wejście w podwórzu)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkanie ma charakter towarzyski i edukacyjny.
Herbata i kawa będzie na miejscu.
 
Do zobaczenia
 
Agnieszka Jackowiak
i ZESPÓŁ HOBBY-WEŁNA

info@hobby-welna.pl