DZIEŃ TKACZKI 2012


 
Pracownia HOBBY-WEŁNA zaprasza na wspólne spędzenie DNIA TKACZKI

Tak, tak ...  w naszych czasach są jeszcze tkaczki i tkacze, którzy wiedzą jak sprawić, aby z tysiąca nitek ręcznie zrobić piękny obrus, szal, chodnik, tkaninę na rekonstruowaną średniowieczną odzież czy artystyczny obraz - gobelin. Chwała im za to, że ta umiejętność, która towarzyszy człowiekowi niemal od zarania, przetrwała, a do tego rozwija się. 
 
Rozstawimy nasze krosna, ramy tkackie, bardka i inne tkackie przyrządy i będziemy tkać. Będzie krosno stare, wiejskie, ale i nowoczesne warsztaty. Będzie rama dla tych, którzy chcą łączyć nitki malarsko, a bardka dla tych, którzy kolorowe nitki osnowy zamienią w krajki. Będzie coś dla dużych i małych. Odnajdą się również Ci, którzy z tkactwem nie mieli do tej pory do czynienia, np. oglądając mini wystawę zebranych tkanin wiejskich z Polski, Rumunii, Huculszczyzny, czy autorskich prac przybyłych tkaczek oraz projekcję filmu "Tkactwo na warsztacie" przedstawiającego proces tkania mazowieckiego, pasiastego kilimka.
 
Zachęcamy tkaczki i tkaczy do przyniesienia swoich prac i narzędzi. Chcących popróbować swoich sił w tkaniu zachęcamy do przyniesienia włóczek, grubszych nitek, szmatek (do pocięcia w paski na chodnik).

Na pewno nie wpadniecie na chwilę, więc warto pomyśleć o czymś do przekąszenia i picia. Herbata i kawa będzie na miejscu.
 
Tych, którzy złapali tkackiego bakcyla zapraszamy na profesjonalne warsztaty POSTAW SWOJE PIERWSZE KROKI W TKANIU, prowadzone przez Alicję Tyburską, które odbędą się 6, 7 października oraz oraz na warsztaty KRAJKI NA BARDKACH, prowadzone przez Joannę Kucharz, które odbędą się 13, 14 października.


Czas: 6 października 2012 (sobota), godz. 10.00 - 14.00

Miejsce: Pracownia HOBBY-WEŁNA, Poznań, ul. M. Kasprzaka 42 (wejście w podwórzu)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkanie ma charakter towarzyski i edukacyjny.
 
Do zobaczenia
 
Agnieszka Jackowiak
i ZESPÓŁ HOBBY-WEŁNA

info@hobby-welna.pl